Oś Eko, a strategiczne inwestycje gazowe na linii Polska-Świat –  czyli dlaczego specjaliści spod znaku „łosia” nadzorują wszystko, co najważniejsze.

W 2019 r. operator polskiego systemu gazociągów przesyłowych na prowadzone inwestycje wydał 1,8 mld zł. W 2020 r. przewiduje na ten cel wydatki w wysokości ok. 2,7 mld zł. Łącznie w latach 2020-2029 spółka planuje wydać ok. 14,6 mld zł.

Obecnie jest realizowany największy w historii program rozbudowy polskiego systemu przesyłowego. Właściwie w każdym regionie naszego kraju Gaz-System prowadzi lub będzie prowadził w najbliższych latach swoje inwestycje.

Niezależnie z której strony naszego kraju, budowany gazociąg wychodzi poza granice Państwa z różnych stron i wymaga współpracy na wielu płaszczyznach, podejmowania wielu decyzji, kompromisów oraz tworzenia wielu ton dokumentacji. To właśnie my uczestniczymy w tym przedsięwzięciu, we wszystkich jego strategicznych inwestycjach, dzielnie dbając o to by budowa przebiegła sprawnie, a przyrodzie nie działa się krzywda.

Bez względu, czy jest to słynny medialnie „Baltic Pipe”, łączący nas podmorsko z Danią, czy też na wschodzie połączenie Polski z Litwą, nasi specjaliści uwijają się jak… łosie w galopie, podróżując po wszystkich zakątkach naszej ojczyzny i dbając żeby część środowiskowa robót była realizowana zgodnie z prawem i decyzjami, a całe inwestycje odbyły się zgodnie z planem.

Nasz nadzór na rubieżach wschodnich gazociągu Polska-Litwa.

Co ciekawe i kiedyś graniczące z naszymi odległymi marzeniami, ze współpracy z nami zadowoleni są nie tylko potentaci budowlani na skalę Kraju, ale również duże międzynarodowe konsorcja min. JT, BUDIMEX, PORR, STALPROFIL, IDS BUD, ROMGOS.

Trzymajcie za nas kciuki i pamiętajcie, że jeśli ceny gazu wzrosną…. to nie będzie przez nas 🙂

Avatar
Napisane przez Piotr Pilecki