edukacja ekologiczna
Grudzień 9, 2014 Bez kategorii Brak komentarzy

Nie jesteśmy obojętni na to co dzieję się w środowisku, dlatego postanowiliśmy czynnie uczestniczyć w podnoszeniu świadomości ekologicznej najmłodszych. Z tego względu w jednym z miejskich przedszkoli został zorganizowany przez nas konkurs plastyczny pt. „Łoś – super ktoś”.

Dlaczego łoś?

Łoś w konkursie nie został wybrany przypadkowo – towarzyszy on w logo naszej firmy od samego początku.
Łoś jest silnym, typowo leśny zwierzęciem. Największy żyjącym gatunek ssaka kopytnego objęty całorocznym okresem ochronnym. Z czym nam się kojarzy,? Odpowiedź jest prosta:

  • Siła – to zespół. Naszą firmę tworzy zgrany zespół pełen sympatycznych, nieco zwariowanych na punkcie ochrony środowiska ludzi,
  • Całoroczna ochrona łosia – przypomina nam o ochronie środowiska, o której należy pamiętać, nie tylko w okresach sprawozdawczych, ale przez cały rok.
  • Las – zieleń, czyste powietrze, śpiew ptaków, odgłosy zwierzyny, spokój. Miejsce do którego z chęcią się wraca, miejsce, które warto chronić.

Na czym polegał konkurs?

Każde dziecko biorące udział w konkursie miało za zadanie wykonać pracę plastyczną przedstawiającą łosia. Technika wykonania była dowolna. Przedszkolaki wykazały się zaangażowaniem, pomysłowością oraz nieskończoną lawiną płynącej wyobraźni. Prace zostały zebrane oraz ocenione przez komisję firmy OŚ-EKO.

Wyniki konkursu

W najbliższy piątek (12.12.2014), rozdanie dyplomów oraz nagród. Przy okazji tak ważnego wydarzenia postanowiliśmy zorganizować spotkanie w formie zabawy edukacyjnej dotyczące ekologii oraz ochrony środowiska. Jego głównym celem jest budowanie świadomości ekologicznej dziecka.

I miejsce

edukacja ekologiczna

II miejsce

edukacja-ekologiczna-2-miejsce

Avatar
Napisane przez Małgorzata Oszkinis